A biztosítási tanácsadás új dimenziója

Szerezz Te is akkreditált, okleveles biztosítási szaktanácsadói végzettséget!

Jelentkezési határidő:

2024. szeptember 01.

Jelentkezem

Miért érdemes jelentkezni a képzésre?

Csatlakozz szakmai közösségünkhöz, és szerezz komoly szaktekintélyű egyetemek közreműködésével biztosítási és pénzügyi szaktanácsadói képesítést.

Ha a képzést elvégzed, akkor nem csak egy akkreditált biztosítási és pénzügyi szaktanácsadói képesítéssel leszel gazdagabb, hanem ez majd hozzájárulhat a biztosítási piacon egyedülálló minősítési tanúsítványod megszerzéséhez is.

Jelentkezem

A Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége elkötelezett annak érdekében, hogy új távlatokat és lehetőségeket teremtsen az akkreditált, felsőoktatási szintű biztosításszakmai képzés által.

A képzés elvégzése által a biztosítási szakmát választó fiatalok, valamint a szakmában dolgozó tanácsadók differenciáltabban találhatják meg helyüket a biztosítási szektor munkaerőpiacán, valamint képzettségi szintjük és minősítési tanúsítványunk révén a szakma kiválóságaivá válva, nemzetközi szinten is kiemelkedő szaktudással végezhetik munkájukat.

Jelentkezem

Szövetségünk felelősséget érez az iránt, hogy valós szakmai értéket teremtsünk a biztosítási szektorban. Ezért inspirálni, támogatni kívánjuk az új és a pályán már hosszú évek óta tevékenykedő biztosítási tanácsadókat, akik szakmai hitelességüket a tudásuk folyamatos fejlesztésével kívánják megszilárdítani!

Tartozz közénk!

Jelentkezem

Csatlakozz szakmai közösségünkhöz!

A képzés célja

  • A biztosítási és pénzügyi szektor területein dolgozó szakemberek átfogó ismereteket szerezzenek a biztosítók és az együttműködő piacok (pénzügyi szektor, szolgáltatók) működéséről.
  • A végzett szaktanácsadók a legmagasabb szinten ismerjék a biztosítási folyamatokat és képesek legyenek integrálni ezt a tudást a mindennapi munkájukba.
  • Továbbá olyan átfogó szakmai ismereteket nyújtson a képzés, ami megfelelő szemléletmódot, gyakorlati ismereteket ad és innovatív gondolkodásra serkenti a végzett hallgatókat, akik a megszerzett tudást sikerrel használhatják.

A képzés felépítése

A szakmai ismeretek

  • Biztosítási elmélet (A modern biztosítások történelmi kialakulása)
  • Biztosítási jog (magyar jogszabályi környezet, EU jogszabályok)
  • Biztosítási ágazatok (személy-, vagyon-, felelosségbiztosítások, speciális ágazatok)
  • Biztosítók helye a pénzügyi intézményrendszerben (pénz, pénzügyi politika, vállalkozási formák)

Gazdasági és humán alapismeret

  • Kockázatmenedzsment (Fenntarthatóság, globális felmelegedés hatásai, termékfejlesztés kockázati kérdései)
  • Pénzügyi számítások (pénzügyi tervezés, üzleti kockázatkezelés, aktuárius munkája, terméktervezés)
  • Biztosítás és befektetés (portfólióépítés, befektetési döntéshozatal, statisztikai számítások)

Szakmai törzsanyag

  • Biztosítási vállalkozási ismeretek (piackutatás, termékfejlesztés, adminisztráció, ügyfélszolgálat)
  • Marketing és üzleti kommunikáció (közösségi média, márkaépítés, kampánymenedzsment)

Szakdolgozat elkészítése

A képzést záró szakdolgozat elkészítése egy olyan, a szakterületre vonatkozó gazdasági feladat megoldását vagy egy kutatási folyamat kidolgozását jelenti, mely a megszerzett ismeretekre támaszkodva, kiegészítő szakirodalmak tanulmányozása mellett a képzési idő alatt elkészíthető.

A szakdolgozat elkészítésével válik igazolhatóvá a szakmai jártasság, a tanult ismeretanyag gyakorlati alkalmazásának képessége, valamint az, hogy az elsajátított tananyagon túl az egyéb szakirodalom felkutatása értékteremtővé válik.

A képzés legfontosabb részletei

Képző intézmény

Széchenyi István Egyetem

A képzés időtartama

2 félév

A képzés költsége

az MBTSZ-en keresztüli jelentkezés esetén 250.000 Ft/félév a képzés díja. Ez a díj magába foglalja a regisztrációs díjat, mely 9.000 Ft, illetve a vizsgadíjat, mely 50.000 Ft.

Jelentkezési határidő

2024. szeptember 01.

A képzésre jelentkezés feltételei

Bármely képzési területen szerzett, minimum BSc, BA vagy ezzel egyenértékű főiskolai vagy egyetemi diploma

A képzés formája

Online képzési forma

A képzés munkarendje

Levelező (oktatási napok: péntek és szombat)

Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése

Biztosítási és pénzügyi szaktanácsadó

Kezdési időpont

2024/25. tanév őszi félév (2024. szeptember)

Jelentkezés módja

Jelentkezni 2024. szeptember 01-ig ide kattintva a szükséges adatok megadásával tudsz.

Megszerezhető kreditek

Összesen 60 kredit/ 2 félév

Jelentkezés díja

9.000 Ft (a képzés díja tartalmazza)

A képzés záróvizsgával zárul, ennek teljesítése után minősül a képzés elvégzettnek. Az ezt igazoló dokumentum (Diploma/Tanúsítvány) feltétele:

A képzésen megszerezhető 60 kredit, valamint a képzés tárgyainak eredményes teljesítése, szakdolgozat elkészítése és megvédése.

** A képzésre érettségi bizonyítvánnyal rendelkezők jelentkezők esetében a képzés végén a képzést nyújtó Egyetem által kiállított TANÚSÍTVÁNY kerül kiállításra a 2011. évi CCIV. a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény alapján.

Jelentkezni 2024. szeptember 01-ig ide kattintva a szükséges adatok megadásával tudsz.

Hallgatói vélemények

„Pályakezdő fiataloknak, szakmai fejlődést keresőknek ajánlom elsősorban a képzést, karrierépítés szempontjából az egyik legjobb szakma. Biztosítást mindig fognak kötni az emberek, vállalkozások a tulajdonuk védelmére, túl a kötelező biztosításokon. Szakmai fejlődés szempontjából remek lehetőség annak, aki egy kicsit megrekedt a karrierjében és egy szinttel feljebb szeretne lépni a ranglétrán.”

Filep Szilvia

„Így összefoglalva és a törvényi szabályozással kiegészítve még nem találkoztam az egyes és többes ügynökökre, illetve az alkuszokra vonatkozó szabályozói környezet ill. a működési feltételeik bemutatásával, ez mindenképpen egyedivé teszi ezt az egyetemi képzést. Kifejezetten érdekesnek tartottam a kockázatkezelés lépéseit, szempontjait, módszereit, mert az ember azt gondolná, hogy ez nem egy túl bonyolult dolog, de most láthattuk, hogy egyáltalán nem így van”.

Horváth Tibor

„Számomra a legérdekesebb az éghajlatváltozással kapcsolatos környezeti kockázatok, valamint a környezeti fenntarthatósági szempontok érvényesítése volt. Ez a téma napjainkban egyre aktuálisabb. Véleményem szerint ez a képzés nyitja meg az ajtót a biztosítási szektorban való munkavégzés előtt, mivel megtanulhatjuk többek között a biztosítási terület alapjait, a különböző biztosítási típusokat, a kockázatkezelést és a jogszabályi előírásokat. Így azoknak ajánlom elsősorban, akik ezen a területen képzelik el a jövőjüket. Azok számára is hasznos lehet, akik jelenlegi is a biztosítási/pénzügyi szektorban dolgoznak, de szeretnék kibővíteni tudásukat a biztosítások területén”.

Kuzma Valéria

„Hiánypótlónak tartom a képzést, mert átfogó képet adott mind az alkuszi, mind a biztosítói tevékenységekről, ezek jogi, szabályozói környezetéről. Részletesen bemutatott számos területet a biztosító és az alkuszcég együttműködéséről, mindezt a szakmában nagy tapasztalattal rendelkező szakemberek, gyakorlati példákkal alátámasztva szemléltették.

Számomra leginkább a viszontbiztosítás, a kockázatkezelés, a speciális biztosítási termékek és az aktuáriusi témák voltak a legérdekesebbek, valamint a közbeszerzés, amelyhez kapcsolódóan szintén kaptam új ismereteket, érdekes esettanulmányokat, és nagyon hasznos volt összesítve egyben látni az egészet.

Mindenképp ajánlom ezt a képzést azoknak, akik most kezdtek a biztosítási szakmában, vagy nem rendelkeznek még egyáltalán ilyen jellegű tapasztalattal, de nyitottak arra, hogy ebben a szektorban helyezkedjenek el, mert az egyetemi képzés során nagyon komplex ismeretanyagot sajátíthatnak el a biztosítói, alkuszi működésről. Ajánlom továbbá az akár évtizedes biztosítói tapasztalattal rendelkezőknek is, mert számukra is fog tudni újat mutatni, akár eddig ismeretlen területekről is, továbbá elmélyíthetik, szélesíthetik a már meglévő tudásukat”.

Kása Kolos

Kérdésed merült fel a képzéssel kapcsolatban vagy érdekel a jelentkezés folyamata?

Fordulj hozzánk bizalommal az alábbi elérhetőségen,
vagy kérj visszahívást!
E-mail: kepzes@mbtsz.hu
Telefon: +36 20 233 1652